Níže naleznete časté odpovědi na otázky týkající se sprchových hlavic. Máte jiný dotaz? Ozvěte se nám, rádi vám pomůžeme.

Jak vyčistit sprchovou hlavici?

Používejte měkký hadřík a prostředky na bázi kyseliny citronové nebo mýdlo. Vyhněte se obecně doporučovanému octu a houbičkám se zdrsněným povrchem. Použitím houbičky, přípravků s obsahem octa nebo písku a parním čističem můžete sprchovou hlavici poškodit a zkrátit tak její životnost. Čistící prostředek nejprve naneste na hadřík a tím očistěte hlavici, předejdete tak vniknutí čistícího prostředku dovnitř hlavice. Sprchové hlavice čistěte pravidelně, aby se předešlo usazování vodního kamene. Pokud je sprchová hlavice zanesená vodním kamenem, který nelze odstranit pomocí hadříku, přečtěte si sekci “Jak vyčistit sprchovou hlavici od vodního kamene?” níže.

Jak vyčistit sprchovou hlavici od vodního kamene?

Pokud je hlavice z plastu, demontujte ji a ponořte ji na 30 minut do roztoku kyseliny citronové. Pokud to nepomůže, použijte roztok s octem. Následně hlavici vyčistěte jako při běžném čištění. V případě potřeby postup opakujte. Pokud je hlavice z kovu, použijte přípravek doporučený výrobcem (pokud tuto informaci nemáte, použijte roztok kyseliny citronové). Pokud hlavici nelze demontovat, můžete hlavici ponořit do roztoku pomocí sáčku, který nasunete na hlavici a zavážete tak, aby na ní držel a hlavice byla ponořena do roztoku. Pokud je kamene pouze malé množství, postupujte podle instrukcí v sekci “Jak vyčistit sprchovou hlavici?”.

Jak vybrat sprchovou hlavici?

Pří výběru horní i ruční sprchy vždy vyberte model, který má u trysek silikonové výstupky pro odstranění vodního kamene přejetím rukou. Horní sprchy můžete vybrat modely z kovu, ale v případě ručních sprch se kovu raději vyhněte – často s nimi dojde poškození sprchy, obložení atd. Ruční sprchu vybírejte lehkou s průměrem hlavice 10-12 cm a 50-60 ti otvory. Pokud ruční sprchu potřebujete použít v držáku i jako horní sprchu – vyberte model s průměrem hlavice 15 cm.

Jak rozebrat sprchovou hlavici?

Sprchové hlavice nejsou obvykle navrženy tak, aby je bylo možné rozebrat, případně je rozebrat v domácích podmínkách. Pokud potřebujete hlavici očistit od vodního kamene, jde to obvykle i bez rozebírání – více v sekci “Jak vyčistit sprchovou hlavici od vodního kamene.” Pokud chcete i přesto hlavici rozebrat, je vhodné najít návod přímo pro daný nebo obdobný typ hlavice. Bohužel výrobci hlavic nezveřejňují návody a tak návod musíte nalézt od 3tích stran – obvykle je nejsnáze naleznete ve formě video návodu po zadáním výrobce, modelu a slova “disassembly” do vyhledávače YouTube.